Розсошанська громада
Хмельницький район, Хмельницька область

1 червня – Міжнародний день захисту дітей

   Захист дітей – необхідна і наполеглива праця. Ще у 1949 1 червня було проголошено Міжнародним днем захисту дітей, а вже у 1959 році Генеральна Асамблея ООН прийняла декларацію прав дитини. Здавалося б, для чого це дитині, від чого і від кого треба захищати малюків?

   Статистика стверджує, що на планеті щоденно тисячі дітей помирають з голоду, від нестачі ліків і медичної допомоги, а в Україні щорічно збільшується кількість хлопчиків та дівчаток, що постраждали від Чорнобильської трагедії, а ще – від війни на Сході нашої держави. Дітей підстерігає неписьменність, непосильна й багатогодинна робота заради шматка хліба, різні хвороби, нещасні випадки, грубість дорослих, а часом – і жорстокість батьків.

   А тому, принципи декларації прав дитини передбачають: дитина повинна мати право на ім’я, громадянство, користуватися всіма благами соціального забезпечення, має бути захищена від усіх форм жорстокості та експлуатації. Документ, який в Україні набув чинності з вересня 1991 року, наголошує, що діти повинні виховуватись в дусі взаєморозуміння, дружби між народами, миру та братерства.

   Сьогодні, у День захисту дітей, у Розсошанській ЗОШ I-III ступенів було організовано конкурс малюнку на асфальті та флешмоб.

   Вітаємо усіх з Днем захисту дітей. Нехай усі діти планети будуть здорові, щасливі та захищені!

   Інформацію підготувала педагог-організатор Ляшок Людмила Володимирівна.« повернутися до списку новин