Минуле стукає у наші серця

З метою вшанування пам’яті безневинно замучених голодом та політичними репресіями, виховання в учнів особистих рис громадянина України, розвитку у дітей траурного етикету, дотримання традицій вшанування померлих і загиблих у Розсошанському НВК відбулась лінійка-реквієм «Минуле стукає у наші серця».

24 листопада – День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні. У 1933-му вперше на державному рівні відзначені його роковини – через 60 років після трагедії. 1998 року Указом Президента України встановлено День памяті жертв Голодомору – щороку в четверту суботу листопада. Цього дня українці, як тільки смеркне, запалюють у вікнах свічки – в память про всіх убитих голодом. От і на нашій лінійці учні по колу передавали свічу скорботи.

Без стихії, без засухи, без війни – в самому центрі цивілізованої Європи, в Україні, яка незадовго перед цим була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей. Памятаймо, що зимою 1932-1933р. помирало в Україні 17 чоловік на хвилину, 25 тисяч щодня, а за 10 місяців Україна втратила майже чверть свого населення. Тавро 1933р. горить і досі на чолі нашого буття…

Хай у кожному місті й селі, в кожній оселі, в кожній родині старий і малий схилить голову перед памяттю невинно убієнних голодом-геноцидом, уклінно припаде до їхніх могил, поставить свічку перед образом Божим. Нехай ця хвилина увійде в наші серця тихою молитвою, очистить наші душі від зла.