День писемності

Дата: 10.11.2019 19:22

Мова – це жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя і свої сподіванки, розум, досвід та почуття.

Напередодні Дня української писемності та мови, який в Україні святкують 9 листопада,  в Розсошанському ліцеї проходив конкурс читців української поезії

серед учнів 1-11 класів у трьох вікових категоріях: 1-4 класи, 5-8 класи, 9-11класи. У конкурсі взяли участь 59 учасників. Але, переможцями  було визначено у молодшій віковій категорії: Палигу Дарину (1кл.), Коваля Олексія (2кл.), Самсонову Ліну та Штокалюк Катерину (4кл.).

Переможці у середній віковій категорії: Яблонський Тарас (7кл.), Мандрик Валерія (8кл.), Рибак Каріна (5кл.).

Переможці у старшій віковій категорії: Бажакова Крістіна та Новак Дарина (9кл.), Бурдаш Владислав (10кл.). Щиро вітаємо переможців!

8 листопада у закладі проходив загальношкільний захід «Мова – калинова».

На святі лунала щира поезія, історичні повідомлення  та милозвучні українські пісні: «Народились ми в Україні», «Мова єднання», «Батьківська мова» у виконанні Басараби І., Мандрик В., Кузь М. та Бажакової Д..

Родзинкою заходу були виступи учасників драматичного гуртка, керівником якого є Івасюк О.З.. Серед репертуару був уривок з історичного роману «Маруся Чурай» ( виконавці: Басараба Ю., Басараба І., Доротюк В., Палига В.); уривок із трагікомедії «Мартин Буруля» ( виконавці: Яблонський Т., Коваль Р., Борейчук І,).

Та уривок із п’єси І. Котляревського «Наталка Полтавка» ( учасники: Мандрик В. та Кепкін В.).

Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, вироблену сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

Мова – це великий дар, і  в кожного народу вона своя. Мова – це доля народу, і вона  залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її. Тож, плекаймо рідну українську мову.

Захід провела заступник директора з виховної роботи Шамрай С.М..