Життя людини – найвища цінність.

Дата: 15.11.2019 19:37

Найбільшою радістю й безмежним щастям для кожної сім’ї є діти. Вони – саме та постійна турбота, заради якої ми живемо та працюємо. Діти – майбутнє країни.

На жаль, останніми роками зріс дитячий травматизм зі смертельними наслідками в побуті, на відпочинку. Частішають самогубства. Крім цього, діти гинуть унаслідок нещасних випадків, пожеж, отруєнь, ураження електричним струмом, випадкових падінь, під час лікування.

Через забруднене довкілля, безмірне використання природних ресурсів, інтенсивну хімізацію сільського господарства, катастрофу на ЧАЕС людству почала загрожувати небезпека повільного вимирання.

Усі цінності Землі – ніщо порівняно з людським життям. А дитячому життю ціни взагалі не існує. Сьогодні проблема безпеки дитини, її уміння захистити себе в навколишньому середовищі є актуальним питанням у системі виховання й освіти нашої молоді.

Тому, у Розсошанському ліцеї  з 11 по 15 листопада пройшов тиждень безпеки життєдіяльності під назвою «Життя людини – найвища цінність». З метою уявлення про вплив здоров’я на навчання; формування уміння правильно вести себе з товаришами; формування навичок безпечного поводження в побуті з газовими та електричними приладами; виховання пильності, обережності, розсудливості, почуття відповідальності за свої вчинки; розвитку пам’яті, мислення, спостережливості; закріплення і систематизації знань учнів про правила дорожнього руху та їзди на велосипеді у 1-4 класах вчителем основ здоров’я (Ляшок Людмилою Володимирівною) було проведено дидактичні ігри та вправи.

1 клас: гра «Скринька безпеки».

2 клас: гра «Так» чи «Ні», гра «Корисно – шкідливо», гра «Вгадай страву за описом», гра «Склади правила дружби».

3 клас: гра «Засели будиночки», гра «Юний пожежник», вправа «Квітка здоровя».

4 клас: гра «Так» чи «Ні», гра «Кращий знавець правил дорожнього руху», вправа «Будова велосипеда».

Вчителем хімії та біології (Шамрай Світлана Михайлівна) у 5 класі було проведено вікторину «Безпека дорожнього руху».

На змінних стендах учні 5-11 класів могли почерпнути  корисну інформацію.