Хмельницька область, Хмельницький район

Андріївські вечорниці в Ружичанському НВК.

Дата: 13.12.2016 20:45

Тринадцятого грудня - День святого Андрія Первозванного

Стародавня християнська легенда каже, що апостол Андрій Первозванний проповідував християнство в самому Царгороді, на побережжях Чорного моря та в околицях нашої столиці - Києва. Хоч Андрій Первозванний - християнський святий, але в народній традиції звичаї і обряди в цей день мають дохристиянський характер: угадування майбутньої долі, заклинання, ритуальне кусання "калити". В народі ще це свято називають Калита. Воно вважається парубочим святом, оскільки у Андріївську ніч парубкам дозволено бешкетувати і робити різні збитки, а дівчата цієї ночі можуть дізнатись свою долю.

За традиціями наших предків, дівчата та хлопці сходилися до однієї хати ввечері 12-го грудня. Жартували, оповідали цікаві історії, ворожили та грали в різні ігри. Так сталося і в нашій школі 12 грудня. Учні 7-11 класів поринули у глибину українських традицій. Було весело та цікаво: ворожіння захопило наших красунь-дівчат, калита привабила запальних хлопців, а ароматні страви зібрали всіх за святковим столом.