18 травня – Всесвітній день вишиванки

Вишивка – поширений вид декоративно-прикладного мистецтва. Історія народної вишивки на Україні сягає своїм корінням у глибину віків. Дані археологічних розкопок, свідчення мандрівників і літописців доводять, що вишивання, як вид мистецтва, в Україні існує з незапам’ятних часів. Мабуть, ніколи не зможемо ми довідатися, хто і коли вперше здогадався втілити в узорний мотив красу рідної природи, свої переживання та відчуття, бо з огляду на недовговічність тканини та ниток наука позбавлена можливості точно визначити час виникнення цього мистецтва. Адже зразки найдавнішої вишивки у музеях Європи відносять до 5 ст. н. е., а пам’ятки української вишивки збереглися лише за кілька останніх століть.

Серед символів, без якого немислимий український національний стрій, є    вишивана сорочка. Споконвіку українські жінки та чоловіки шанували вишиту сорочку, бо вірили, що вона захищає людину від усього злого. І водночас це і оберіг.

Щоб викликати в учнів інтерес до історичного минулого, до вишиванки, щоб спонукати вихованців до відновлення національних традицій, їх збереження та впровадження в життя - в Розсошанській ЗОШ I-III ступенів пам’ятають про Всесвітній день вишиванки та уже другий рік поспіль проводиться флешмоб у цей день. А ще, стало доброю традицією одягати вишиванку на свято Знань, у День українського козацтва, на свято Матері та Останнього дзвінка.

Вічна пісня барв і кольорів, неповторна музика натхнення!

Шепіт трав і шелест яворів, і дзвінкі турботи сьогодення.

Дух народу в колір заплете, проросте і піснею і цвітом.

А над світом, гляньте, а над світом вишивка цвіте!